Upravili jsme mzdy i prémie

rok_denik_clanek_2

Od konce loňského roku revidujeme mzdy a prémie pro zaměstnance našich závodů. Pro jednotlivé profese jsme nově vytvořili několik úrovní dle kvalifikace, zkušeností a náplně práce. Zaměstnancům byly následně přiřazeny úrovně, kterým odpovídá konkrétní mzdové pásmo. K navýšení mezd došlo u všech zaměstnanců, jejichž mzda byla nižší, než odpovídající mzdové pásmo.

Koncem loňského roku proběhla revize mezd v oblasti údržby. Od 1. srpna letošního roku byly upraveny také mzdy v oblasti logistiky. Navýšení dosahuje až 4%. Další revize mezd se bude týkat zaměstnanců ve výrobě a v oblasti řízení kvality. Další úpravy připravujeme na podzim. Bude se týkat zaměstnanců ve výrobě. I zde bude růst mezd dosahovat až 4%. Po navýšení mezd v sektoru výroby, se zaměříme na oblast řízení kvality.

Od 1. července prošly úpravou také prémie za kvalitu a výkon, které se týkají pracovníků ve výrobě. V případě prémie za kvalitu si zaměstnanci mohou vydělat o 1.000 korun měsíčně více v případě, že splní 100% kvalitu, odpracují standardní fond pracovní doby a plní výkonnostní normu alespoň na 85%. K navýšení došlo také u výkonnostních prémií. Při plnění výkonnostní normy na 100% a odpracování standardního pracovního fondu si zaměstnanec polepší o více než 9%. Nově mohou zaměstnanci plnit výkonnostní normu až na 103% a vydělat si tak ještě víc.