O NÁS

Společnost Borgers je jedním z dominantních zaměstnavatelů v Plzeňském kraji. Firma založená v Německu v roce 1866 je do dnešních dnů stále v rukou rodiny Borgersů a je významným dodavatelem většiny evropských i světových automobilek. V Rokycanech a dalších třech provozech na Plzeňsku se vyrábí díly pro automobily světových značek: od Volkswagen Group přes BMW, Mercedes, Porsche až po superluxusní Bentley a Rolls Royce.

Borgers se specializuje na výrobu netkaných textilií a výlisků z převážně recyklovaných materiálů. Ty se pak využívají v interiérech automobilů, zavazadlovém prostoru a na dalších místech, kde slouží například k odhlučnění vozů.

Společnost začínala v druhé polovině 19. století výrobou polstrování z drchaných textilií pro kočáry, takže její historie sahá dále do minulosti, než u řady současných výrobců aut. V provozech na Plzeňsku se každý den vyrobí kolem 200 tisíc dílů, což představuje 100 nákladních aut, jež opouštějí brány našich závodů a směřují k zákazníkům po celém světě.

V roce 2016 oslaví Borgers 20 let na českém trhu a 150 let od založení. Firmu založil pan Johann Borgers v severním Porýní–Vestfálsku, u hranic s Nizozemím. V současnosti už žije 5. generace zakladatele společnosti držící stále stejný název.

Politika společnosti