Borgers – 150 let jedna rodina

borgers-344-3

Na rokycanském letišti jsme pro své zaměstnance a jejich rodiny připravili oslavu 150 let výročí od založení společnosti a 20 let působení v České republice. Oslavy, která byla pojata jako rodinný den, se zúčastnil také generální ředitel společnosti Borgers AG pan Werner Borgers. Ten všem zaměstnancům poděkoval za jejich poctivou práci pro společnost a ocenil jejich zodpovědný a obětavý přístup, bez něhož by firma nemohla dosáhnout tak dlouhé působnosti.

Společný rodinný den, kde se sešlo 1 500 lidí, zahájili jednatelé společnosti Borgers CS Uwe Hengstermann a Lubor Šabacký. Akce se zúčastnili rovněž zaměstnanci společnosti Olbrich-CZ, která rovněž patří do koncernu Borgers. Z bohatého programu na pódiu si vybral opravdu každý. Děti si mohly zatančit s Honzou Onderem, zasoutěžit v Borgers hledá Superstar a přišel také kouzelník. Děti plnily celou řadu úkolů a prověřily si tak svou zručnost a kondici. Pro dospělé byl pak připraven koncert skupiny Lucie Revival, která vystoupila na závěr dne. V areálu letiště byla k vidění show leteckých modelů a výstava našich produktů přímo v automobilech značek Audi, Škoda, BMW, Mercedes a dalších.

150 let působení zhodnotil ve svém projevu generální ředitel společnosti pan Werner Borgers, který reprezentuje již 5. generaci rodiny Borgersů. Prozradil, že klíčem k úspěchu jsou především dobří podnikatelé a pracovníci, kteří dokáží rozpoznat a pružně řešit aktuální operativní a strategické výzvy. Od roku 2009 skupina Borgers zdvojnásobila obrat a počet zaměstnanců vzrostl z 3 800 na 7 000. Na tomto růstu má velký podíl také pobočka v České republice, která byla od svého založení v roce 1995 vždy zisková. V současnosti jsou naše závody Borgers v Čechách dohromady největší z celé skupiny. Dle slov pana Borgerse byla právě Česká republika prvním skutečně úspěšným krokem koncernu do zahraničí.